Jak funguje aromaterapie?

Při aplikaci přístrojové terapie kombinujeme masáž s použitím éterických olejů. Rostlinné silice patří mezi látky aromatické, které působí na organismus vjemem vůně a také biologickou aktivitou s vlivem na tělesné systémy. K ošetření používáme neutrální masážní olej a kvalitní éterické oleje. Ty mají schopnost snadno pronikat kůží do těla. Již po 10-ti minutách působení na pokožce je lze prokázat v krvi. Vdechováním éterické oleje rozptýlené v molekulách vzduchu lehce pronikají do těla přes alveoly plic. Odtud jsou dále rozváděny prostřednictvím krevního oběhu do celého organismu. Vůně olejů nemalou měrou ovlivňují též psychické rozpoložení ošetřovaného člověka. Z naší praxe se nám osvědčilo použití eukalyptu, levandule, citronové trávy, bergamotu a hřebíčku.----------------------------------------------------------------------------------------

Znáte metodu SM System, jejímž autorem je MUDr. Richard Smíšek?

SM System je způsob, jak aktivním cvičením odstraníte bolesti páteře, její deformity a přetížení velkých kloubů. Je to možnost, jak si doma můžete zacvičit a posílit mezilopatkové svaly, břišní svaly, hýždě a nemusíte chodit do fitness centra.

Název SM System je zkratkou slov stabilizovat i mobilizovat tělo. Svými cviky MUDr. Smíšek pomohl již mnoha pacientům, kteří se vyhnuli operaci páteře. Dokáže vytvořit pro sportovce, u kterých došlo sportem k přetížení, program léčebný, regenerační a v závěru kondiční. Chce to jen chtít
a vydržet.

I u nás v QMI Centrum prevence používáme metodu SM System u svých klientů, kteří si ho velmi chválí.

Při manuálním zaměstnání jsou velkým problémem bolesti zad způsobené přetížením svalů. Zádové svaly mají tendenci ochabovat, proto dochází
k jejich brzkému unavení a následnému bolestivému přetížení. Pomocí cviků SM systemu se zapojuje kompletní trupové svalstvo - ne jen jeden či dva svaly - a o to rychleji dochází k obnovení celkové vyváženosti zad, hrudníku i břicha.

Svaly, které jsou v kondici, nejsou tak náchylné na přetížení. Tím člověk lépe zvládne svoji práci, aniž by si zakládal na trvalé bolesti a nekonečné běhání po doktorech.

Více se dozvíte v reportáži: https://youtu.be/qyOttn5DUSk .

----------------------------------------------------------------------------------------

AGE MANAGEMENT

Využijte do konce března 2018 možnosti zažádat o dotaci na „AGE MANAGEMENT AUDIT“. Mezi dotované aktivity patří i „Zavádění opatření v ergonomii práce a pracovních podmínek, podporou fyzické kondice a péče o zdraví zaměstnanců.“

Jak Vám v této oblasti dokážeme pomoci?

Zajistíme ergonomický audit, z něhož vyplyne plán na zlepšení pracovních podmínek, prostředí a nastavení systému změn. Na klíč pro Vás zajistíme realizaci plánu zlepšení pracovních podmínek např.: rehabilitace na pracovišti, edukace a cvičební plány, úpravy designu pracovišť, vzdělávání, poradenství a jiné.

Výzva je vyhlášena v investiční prioritě 1.3 a aktivity projektu by měly naplňovat jeden ze specifických cílů, kterými je zvýšit odbornou úroveň znalostí, dovedností a kompetencí pracovníků a soulad kvalifikační úrovně pracovní síly s požadavky trhu práce, případně zvýšit adaptabilitu starších pracovníků.

Chtete-li využít dotace na benefity pro Vaše zaměstnance, kontaktujte nás! QMI Centrum prevence, s .r.o.

https://www.esfcr.cz/vyzva-079-opz

----------------------------------------------------------------------------------------

Syndrom karpálního tunelu

V naší praxi se nejvíce zabýváme symptomy souvisejícími s přetížením karpálního tunelu a svalstva v oblasti předloktí a zápěstí ruky. Horní končetiny jsou při výrobě vystavovány značné fyzické zátěži, a to se projevuje především v oblasti karpálního tunelu (část horní končetiny, která propojuje předloktí a zápěstí). Jeho přetížení se projevuje jako syndrom karpálního tunelu.

Způsobuje ho postižení či poškození středního nervu v karpálním tunelu, nadměrným tlakem okolních měkkých tkání. Toto tlakové poškození vzniká např. při akutním zánětu šlach a vazů, který pokud se včas neřeší, vede ve většině případů k pracovní neschopnosti. Mezi příznaky patří oslabená citlivost, mravenčení, pálení, trnutí a bolesti prstů, které často bolí i v klidovém stavu, zejména pak v noci. Zanedbáním akutních stavů a jejich častým opakováním, vzniká stav chronický, který nelze řešit jinak než operativně a zaměstnanci pak žádají o odškodné v rámci nemoci z povolání.

Z naší fyzioterapeutické praxe vyplynulo, že použitím moderní přístrojové fyzioterapie společně s aplikací kineziotejpů, dokážeme při prvních příznacích zabránit rozvinutí této nemoci až u 95% zaměstnanců. Pokud se stav řeší v pokročilejší fázi, je úspěšnost v 85% případů. Při chronických stavech syndromu karpálního tunelu se již po několika ošetřeních nemoc dále nerozvinula u 50% zaměstnanců a nevyloučila je z pracovního procesu.

Z uvedeného vyplývá, že včasnou fyzioterapeutickou intervencí lze předejít situacím, kdy zaměstnanec musí nastoupit na pracovní neschopnost nebo v horším případě uplatňuje náhradu škody v rámci nemoci z povolání.

Pokud máte zájem tyto problémy řešit a předejít tak ekonomickým nákladům, dokážeme vám efektivně pomoci.
QMI Centrum prevence, s.r.o.


----------------------------------------------------------------------------------------

Víte, že existují 4 druhy tejpování? A víte, které to jsou a jak se mohou kombinovat?

Kineziotaping je velice funkční při doléčení či udržení odblokovaného místa v uvolněném stavu. Užití kineziotapingu po úrazech výrazně urychluje léčení. Různými korekcemi odlehčují tejpy svalovou zátěž.

Svalový tejp – zvyšuje trvalý průtok krve a uvolňuje svalové napětí.

Lymfatický tejp – celkově podporuje lymfatický systém a zamezuje opakované tvorbě lymfédémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání. Velmi vhodné je použití např. při doléčení distorze hlezna, onemocnění úponů šlach a všech možných namožení. Vynikajících výsledků se dosahuje při bolestech velkých kloubů.

Ligamentózní tejp – stabilizuje jednotlivé vazy.

Korekční tejp – vyrovnává svalové dysbalance, koriguje nesprávné držení těla a ovlivňuje postavení končetin.

Všechny druhy tejpů je možné kombinovat v pořadí – svalový – ligamentózní – korekční.

A jaký tejp byste potřebovali vy? :)----------------------------------------------------------------------------------------

Dne 30.1.2018 jsme se účastnili „kulatého stolu“ na členské schůzi Členské ergonomické společnosti. Mimo jiné jsme měli tu čest vyslechnout si přednášku na téma „Smart cities and intelligent building“ od Ing. Arch. Michala Postráneckého, který realizuje své projekty také v USA. Bylo zajímavé sledovat, jak se navrhují chytrá města a budovy, jak je vše propojené a vše spolu komunikuje, tak aby bylo ergonomické, intuitivní a uživatelsky přívětivé. Interakce člověk – okolí – budova, interakce s tělem člověka, která výrazně ovlivňuje fyziologii nejen při práci. Dozvěděli jsme se o ergonomickém pohledu, který se přesouvá do nových nástrojů, dotykové ovládání se mění za hlasové a pohybové pokyny. Vytvořením tzv. virtuálního dvojčete si dnes můžete navrhnout a vyzkoušet např. design pracoviště nebo svého domova před samotnou realizací, tak aby bylo ergonomické a vyhovovalo vašim potřebám. V neposlední řadě byli představeni i domácí a administrativní roboti, kteří v budoucnosti postupně a nenápadně velkou část našich fyzických aktivit nahradí.

A co si o tom myslíte vy? Pojme takové „město budoucnosti“ naše mozková kapacita?

https://www.synopcity.com/cz/

Metody

Novinky


Adresa:


QMI Centrum prevence, s.r.o.

Denisovo nábřeží 2568/6

301 00 Plzeň - Plzeň 3

 

2.patro, č. dveří 27

Slovo odborníka


Copyright © 2010 - 2018 neinvazivnivysetreni.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz